منظور ما از تفلون، پلاستیک فشرده های مهندسی شده است که انواع مختلفی با مشخصات متفاوتی وجود دارد. وقتی که صحبت از ساخت قطعات پلاستیکی و پلیمری می شود هدف تراشکاری و فرزکاری تفلون ‌های صنعتی است که پرکاربردترین آنها، پلی اتیلن، ای بی اس، پلی آمید و تفلونی به نام پی تی اف ای می باشد.

با توجه به فراگیرشدن و جا افتادن قطعات تفلونی در صنعت، دیگر قطعات صنعتی به قطعات فلزی محدود نمی شود و در بسیاری از صنایع از قطعات تفلونی بهره میگیرند.
از نگاه بعضی از افراد، ساخت قطعات تفلونی کار نسبتا پیچیده‌ای شاید باشد. بله درست است که برای ساخت قطعات متریال های تفلونی نیاز به یکسری ابزارهای خاص داریم و نکات و ترفندهای بسیار مهمی در این زمینه وجود دارد که اگر آنها به خوبی رعایت شود، ماحصل با کیفیتی از این قطعات تفلونی خواهیم داشت و به دقیق بودن هرچه بیشتر قطعات خود کمک شایانی میکند ولی در حد زمانبر بودن یا سختی ساخت قطعات فلزی نیست.

با چه هدفی از قطعات تفلونی استفاده میکنیم؟؟

به جرئت میتوان اعتراف کرد ساخت قطعات تفلونی به عنوان یک شاخه‌ی صنعتی نسبتا جدید و به روز به حساب می آید و با بهره گیری این شاخه، میتوان در صنایع بسیار زیادی قطعات متنوعی را تولید کرد و استفاده‌های هدفمندی را داشته باشیم.
به عنوان مثال ساخت قطعات تفلونی ضد اسید میتواند جایگیزین بسیار خوبی به جای قطعات فلزی(برنجی) است که میتونیم با قیمت تمام شده مناسبتری تهیه کنیم. همچنین ساخت قطعات تفلونی ضدسایش گزینه‌ای است برای قطعاتی که قبلا با جنس فولادی تهیه شدند و این مقاومت را دارند تا در برابر سایش و ضربه بهترین عکس العمل را از خودشان نشان دهند.

هدف استفاده از قطعات تفلونی

مشخصات مختلف برای ساخت قطعات تفلونی

برای اینکه بتوانید قطعات مدنظرتون رو بسازید باید از مشخصات متریال ها مخصوصا متریال های پرکاربرد آگاهی داشته باشید تا بهترین و مناسب ترین متریال ها را برای قطعات خود انتخاب کنید. به همین منظور برای انتخاب نوع متریال باید مشخصات کلی از ‌متریال ها را بدانید.

شاید تصور داشته باشید که متریال‌ها فقط به دو یا سه نوع محدود می‌شوند ولی با مطالعه این مطلب متوجه خواهید شد که برای ساخت قطعات تفلونی گزینه‌های متفاوتی داریم که مهمترین و پرکاربردترین آنها را برای شما معرفی می شود.

تفلون پلی اتیلن PE

برای استفاده از اینکه  تفلون پلی اتیلن برای ساخت قطعات تفلونی خود، توجه داشتن به ویژگی های ضداسید بودن و ارزان قیمت بودن این متریال از اهمیت بالایی برخودار است. این متریال تنوع رنگی نسبتا بالایی دارد: مشکی، زرد، آبی، قرمز و رنگ سفید که تقریبا رنگ روتین تری دارد و بیشتر جا افتاده است.(این تفلون را با تفلون معمولی هم میشناسند)

ساخت فوتک تفلونی پلی اتیلن | تراشکاری قطعات تفلون

همه چیز در مورد تفلون پلی اتیلن PE اطلاعات بیشتر>>

تفلون پلی آمید PA

شاید در یک نگاه، تصور کنید که تفلون پلی آمید با تفلون های دیگه مثلا تفلون پلی اتیلن شبیه هست اما خدمتتون عرض کنم که این طور نیست، یکی از مشخصات پلی آمیدها که نقطه تمایز این تفلون با تفلون پلی اتیلن است بحث ضد سایش بودن این متریال است و غیر از واضح بودن این مورد بعد از ساخت قطعات و استفاده در محل مدنظر، در حالت خام  این تفاوت قابل درک است.

ساخت قطعات تفلونی پلی آمید

تفلون پلی آمید PA را ساده بشناسید بیشتر بخوانید>>

تفلون ای بی اس ABS

بعضی از کارفرماها که تصمیم میگیرند که برای قطعات، از یک جنس نسبتا مقاوم استفاده کنند در ساخت قطعات تفلونی از تفلون ای بی اس استفاده میکنند و ممکن است شما این متریال را با عنوان تفلون خشکه هم بشناسید. این متریال نسبت به تفلون پلی اتیلن مقاومت بالایی دارد و نسبت به تفلون پلی آمید از امیتاز پایین تری از جهت مقاومت سایشی و استحکامی برخوردار است. این را هم بگوییم این تفلون جهت تراشکاری ، جنس سخت تری نسبت به این دو متریال دارد.

ساخت قطعات واسطه تفلونی ABS | تراشکاری تفلون

مشخصات تفلون ای بی اس ABS اطلاعات بیشتر>>

تفلون پی تی اف ای PTFE

ممکنه بعضی از قطعات در معرض حرارت قرار بگیرند. میتوان تفلون پی تی اف ای را به عنوان یک گزینه برای ساخت قطعات صنعتی که در مجاورت حرارت قرار دارند در نظر گرفت و این متریال هم تقریبا با عنوان تفلون نسوز شناخته شده است. ضد اسید بودن دیگر ویژگی اصلی این متریال است.

ساخت پکینگ تفلونی PTFE

معرفی تفلون پی تی اف ای PTFE بیشتر بخوانید>>

تفلون پی تی اف ای مخلوط با برنز PTFE BRONZE

بعد از تفلون پی تی اف ای خالص که برای ساخت انواع واشرهای نسوز صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد، تفلون پی تی اف ای برنز نیز به عنوان یکی از متریال هایی در صنعت شناخته شده است که برای ساخت و تولید رینگ ها و گاید ها در سیسم های هیدرولیک به جهت اینکه میتواند مقاومت سایشی و حرارتی بالایی را به اجرا بگذارد.

ساخت قطعات تفلونی PTFE برنز

اطلاعات کامل تفلون پی تی اف ای برنز PTFE BRONZE حتما بخوانید>>

مهم ترین دلیل ساخت قطعات پلاستیکی چیست؟

یکی از جاذبه های پرطرفدار این روزهای صنعت، که مهندسین را برای ساخت قطعات اقتصادی و بهینه ترقیب میکند بهره گیری از قطعات پلیمری و پلاستیکی است. قطعات پلاستیکی علاوه بر اینکه در بهینه‌ترین وزن میتوانند ساخته و تولید شوند، میتوانند زمان را هم ذخیره کنند. بر فرض برای ساخت یک قطعه‌ی فلزی که یک روز نیاز است تا زمان در نظر بگیریم، برای ساخت همان قطعه‌ با جنس‌ پلاستیک ویا انواع پلیمرهای پر استفاده با تخصیص یک الی دو ساعت تکمیل خواهد شد.

ساخت قطعات پلاستیکی و پلیمری

مراحل ساخت قطعات تفلونی

  • بررسی اولیه نقشه و اطلاعات قطعات
  • تعیین متد تولید پس از مشخص شدن تیراژ و میزان جزئیات قطعات
  • انجام مراحل تولید
  • بسته بندی و ارسال به محل سفارش دهنده

ساخت قطعات تفلونی | تراشکاری تفلون

تراشکاری و فرزکاری تفلون های صنعتی

تفلون جز متریال هایی است که به خوش تراش بودن معروف است. سرعت تراشکاری و فرزکاری تفلون های صنعتی بالا است و  90 درصد متریال ها به ابزار های ماشین کاری آسیب نمی رساند، از این رو زمان ساخت قطعات تفلونی به نسبت قطعات فلزی کمتر است.

برای تبدیل قطعات فلزی دستگاه های خود به قطعات تفلونی، بسته به نوع فعالیت و کارایی دستگاه ها معمولا یک نوع متریال برای اکثر محل ها استفاده می شود. بر فرض افرادی که دنبال یک تفلون ضد سایش هستند، قطعات با اصطکاک پایین نیاز دارند و معمولا با بهره گیری از یک متریال خاص که در بالا اختصاصا تعدادی از متریال ها را معرفی کردیم، قطعات متناسب با آن محل طراحی و تولید می شود.

تراشکاری و فرزکاری تفلون های صنعتی

برآورد قیمت قطعات تفلونی

همانطور که واضحه اطلاع از قیمتها در پروژه‌های تولیدی و ساخت که شامل فرزکاری و تراشکاری تفلون ها و یا خدمات سری تراشی هست اهمیت بسیار زیادی داره و برای تعیین قیمت ها باید به این موارد توجه داشت که میزان جزئیات و تیراژ به چه اندازه است؟ از چه متریالی برای ساخت قطعات باید استفاده شود؟

تعیین این موارد به برآورد قیمت کمک میکند تا قیمت برآورد شده صحیح و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد.

به عنوان مثال برای محاسبه قیمت یک غلطک تفلونی از میلگرد پلی اتیلن که با قطر ۷۰ میل و ارتفاع ۲۰ سانت است، ابتدا وزن و قیمت جنس بر اساس تعداد سفارشی محاسبه شده و در وهله‌ی دوم بسته به جزئیات غلطک و البته بسته به تیراژ سفارش قیمت تمام شده‌ی قطعات براساس اجرت تراشکاری محاسبه می شود

قبل از ساخت قطعات تفلونی از یک متخصص مشاوره بگیرید

وقتی صحبت از ساخت قطعات صنعتی مخصوصا در تیراژهای بالا می‌شود معمولا افراد فکر میکنند باید اولین کاری که انجام دهند تهیه‌ی متریال است، و بعد از آن هم پیدا کردن یک تولیدی برای سفارش قطعات، اما خدمت‌تون عرض کنم که بهتر است برای شروع یک پروژه تولیدی، متریال تهیه نکنید زیرا ممکن است متریالی که تهیه می کنید خصوصیاتی که باید قطعات مدنظر داشته باشند را نداشته باشند یا اینکه از نظر کیفیتی مورد تایید نباشند.
انتخاب های اشتباه باعث هدر رفتن وقت و انرژی و از همه مهمتر هزینه‌ی شما می شود. اولین اقدامی که برای ساخت قطعات باید انجام شود، دریافت مشاوره از یک متخصص باشد، تا ریسک ساخت قطعات خود را کاهش دهید.

از دهه‌ی گذشته تا کنون، ساخت قطعات پلیمری خاص (قطعات تفلونی و لاستیکی) به دلیل داشتن توانایی بالا در افرایش عملکرد و کارآیی، کاهش وزن قطعات و زمان خرابی آنها، تقاضا چشمگیری داشته اند. قریب به دو دهه است که مجموعه پکیلون در فرآیند ماشینکاری ( تراشکاری و فرزکاری ) قطعات صنعتی و تفلون ها مورد اعتماد مشتریان در هر صنعت واقع شده است.
ما در تلاشیم که قطعات تفلونی را با بهترین کیفیت و متریال (البته با تنوع جنسی بالا) ارائه دهیم تا نیاز شما را برای ساخت قطعات‌تان بدون نیاز به صرف زمان اضافی، برای یافتن تولیدی های دیگر و یا تامین کننده متریال های تفلونی برآورده کنیم.

مجموعه پکیلون با بیش از 20 سال تجربه در ساخت قطعات صنعتی و با ارائه خدمات فرزکاری و تراشکاری تفلون ها همواره در نظر داشته بهترین پیشنهاد، برای انتخاب جنس را برای کارخانجات و مشتریان داشته باشد تا قطعات صنعتی کارایی و عمر بالایی داشته باشند.