قیمت ورق پلی آمید PA 6 را از اینجا ببینید

 قیمت ورق پلی آمید PA 6 وابسته به نوسان قیمت ارز می باشد. در صورت افزایش قیمت ارز، قیمت متریال‌های وارداتی نیز افزایش پیدا میکند و همچنین در صورت کاهش، با کاهش قیمت جنس رو به رو هستیم تمام تلاش سایت پکیلون این است که به صورت روزانه ویا هفتگی نوسان و تغییر قیمت شیت پلی آمید را اعلام کنیم.
 

خرید ورق پلی آمید ضدسایش صنعتی

  پیش از خرید ورق پلی آمید ضدسایش، خالی از لطف نیست کمی با ساختار شیمیایی نایلون 6 آشنا شویم. ساختار شیمیایی پلی آمیدها شامل پیوندهای پی در پی از (–CO-NH–) هستند که به دلیل داشتن تعادل فرمول مولکولی، در رده‌ی اصلی ترموپلاستیک‌های مهندسی شده با ویژگی های منحصر به فرد قرار میگیرند.

شرکت های تولید کننده‌ی صفحه های ضدسایش آمیدی روز به روز قدم های بزرگی را در جهت تبدیل شدن این جنس، به کاربردی ترین متریال صنعت برداشتند تا به امروز بتوانند پلی آمید (poly amide) را از حیاتی ترین پلیمرهای صنعتی در بازارهای جهانی تبدیل کنند.

نایلون 6 یک پلیمر آب دوست است این بدان معناست که اگر در شرایط مرطوب و سیال قرار بگیرد، متریال پلیآمید به مقدار مایعی که جذب میکند رشد میکند به بیان واضح تر باد میکند. در این شرایط میتوانیم متریال‌های جایگیزین PA 6 را استفاده کنیم.

مشخصات و خواص ورق ضد سایش پلی آمید PA 6

نایلون 6 (Nylon) یا ارتالون (ERTALON) اصطلاحاتی است که در سطح جهانی به متریال پلی آمید 6 اطلاق می‌شود. ورق‌های پلی آمید از نظر کارایی و مشخصات به ضد سایش بودن و مقاومت در برابر ضربه معروف شده اند که غالبا با رنگ کرم یا استخوانی تولید می شوند شاید به همین دلیل است که خیلی از افراد این متریال را با عنوان ورق تفلون استخوانی شناخته اند (ولی بدانید اصطلاح تفلون برای پلی امید کاملا اشتباه و غلط است)

چگالی یا وزن مخصوص ورق پلی آمید PA 6 چند است؟

اگر بخواهیم دانسیته یا همان چگالی ورق پلی آمید را براساس دیتا شیت اعلام کنیم، این متریال دارای چگالی 1.14 gr.cm3 می باشد ولی در اصل عددی که ما همیشه در محاسبات وزن پلی آمید در نظر میگیریم عدد 1.2 گرم بر سانتیمتر مکعب است و این عددی است که حاصل بدست آمده را نزدیک به وزن نهایی جنس در می آورد.
 

قیمت جهانی ورق پلی آمید یا نایلون گرید 6

ورق یا شیت پلی آمید به عنوان یکی از متریال های وارداتی به شمار می آید که از کشور های اروپایی مثل آلمان، ایتالیا، انگلیس، بلژیک و کشور چین و حتی کشور هند(در حجم پایین) وارد ایران می‌شود. 

شاید برای شما جالب باشد که بدانید قیمت جهانی ورق های ضد سایش نایلون 6 (یا به بیان خیلی از بازاری‌ها تفلون استخوانی)، در کشورهای فوق با قیمت پایینتری در مقایسه با قیمت تمام شده داخل ایران عرضه می شود. این اتفاق هم بدیهی است، علت اصلی این اختلاف قیمت، وجود هزینه های حمل و نقل و هزینه های بالای گمرکی می باشد. در ادامه قیمت هر کیلو ورق PA 6 را از برخی از این کشورهای برای شما می آوریم:

قیمت شیت پلی آمید تولید آلمان کیلویی حدود 12 پوند
قیمت شیت پلی آمید تولید انگلیس کیلویی حدود 10 پوند
قیمت شیت پلی آمید تولید چین کیلویی حدود 3 دلار

این قیمت ها در تاریخ 1400/04/30 جمع آوری و استعلام گرفته شده است.

مرکز فروش شیت یا ورقهای پلی آمید ۶ در تهران

 بازار تهران یکی از اصلی ترین مبداهای ارسال متریال‌های پلیمری و پلاستیکی به سراسر ایران ویا حتی کشورهایی همسایه از جمله عراق، پاکستان و حتی ترکیه به حساب می آید. شما نیز میتوانید تهران را به عنوان مرکز فروش صفحه های پلی آمید انتخاب کنید تا جنس‌های مورد نیازتان را با قیمت ارزان تر تهیه کنید. انبارها و ارسال جنس‌های پلیمری سایت پکیلون نیز در تهران مستقر شده است تا شما به راحتی و بدون اتلاف وقت برای یافتن یک تامین کننده‌، بتوانید جنس تان را در درب کارگاه یا کارخانه‌تان تحویل بگیرید.

وزن شیت(ورق)های پلی آمید 6 یا تفلون استخوانی ضد سایش

سوالات متدوال

در حال حاضر، تولید کننده ای که بتواند ورق پلی آمید را در سطح کیفیت متریال های اروپایی تولید و عرضه کند را داخل ایران مشاهده نکردیم.

قطعا کیفیت محصول چین را نمیتوان در مقایسه با کیفیت متریال های آلمانی و اروپایی قرار داد. در صورتیکه قطعات شما در مجاورت اصطکاک بالا قرار میگیرند، بی شک پیشنهاد ما ورق های آلمانی و اروپایی است.

پکیلون قیمت ورق های ضد سایش پلی آمید را از تامین کنندگان معتبر کشور جمع‌آوری می‌کند و بر اساس شرایط کاری قطعات‌تان، در اختیار شما قرار می‌دهد تا با بررسی قیمت کشور سازنده بتوانید مطلوب ترین گزینه را انتخاب کنید.

شیت های پلی آمید با توجه به استانداردهای جهانی، در ضخامت 1 میل تا 100 میل تولید و وارد می شوند. ولی جالب است بدانید بیشترین مصرف تخته های پلی آمید در صنعت ایران در بازه‌ی 5 میل تا 50 میل می باشند.