انواع تفلون پی تی اف ای PTFE را بشناسید

انواع تفلون پی تی اف ای PTFE به دلیل تحمل دمایی بالا، مقاومت عالی در برابر اسیدها و بازها، قابلیت تراشکاری خوب و ضریب سایش پایین باعث شده که برای ساخت انواع رینگ ‌ها، واشر ها و آب‌بند ها مورد استفاده قرار بگیرند. اکثر تفلون ها در محیط هایی که با عوامل شیمیایی، حرارتی و الکتریکی بالا قرار می گیرند استفاده های فراوانی دارند. با این مقاله از پکیلون همراه ما باشید تا انواع تفلون PTFE را به صورت مفصل بشناسید.

انواع تفلون پی تی اف ای PTFE

تفلون پی تی اف ای PTFE دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام، کاربردهای خاص خود را دارند. در ادامه برخی از پرکاربردترین انواع آن را برای شما معرفی می کنیم.

 • تفلون پی تی اف ای خالص PTFE

تفلون خالص یک پلیمر نسوز است (به عنوان ویرجین نیز معروف است) که مصارف زیادی در صنعت دارد و کثرت کاربرد و استفاده‌ی این پلیمر دلیلی جز در تولید قالب های مختلف آن ندارد. پی تی اف ای خالص از پلی تترا فلئورو اتیلن و به رنگ سفید به صورت ورق و میلگرد و لوله یا بوشن تولید می شود. هر کدام از این قالب های تولیدی، مصارف خاص خود را دارند. پایین بودن ضریب سایش در بین انواع تفلون ها، در تفلون خالص مشهود است. از تفلون خالص در قطعاتی استفاده می شود که ممکن است در برابر حرارت تا 260 درجه‌ی سانتی گراد ویا عوامل شیمیایی قرار بگیرد.

مزایای استفاده از تفلون خالص عبارتند از:

  • تحمل دمایی بالا
  • ضریب سایش پایین
  • مقاومت شیمیایی بالا
  • مقاومت الکتریکی بالا
  • قابلیت تراشکاری خوب

مطلب مرتبط >> معرفی تخصصی تفلون پی تی اف ای PTFE

 • تفلون پی تی اف ای کربن PTFE+Carbon

این نوع از تفلون با درصدهای متفاوت ۱۵٪، ۲۵٪ ویا ۳۵ درصد با کربن تقویت شده است. تفلون کربن به رنگ مشکی ذغالی است و به دلیل داشتن کربن، از تفلون خالص دارای ویژگی های بالاتری است. در مواردی که به تحمل دمایی بالاتر و هدایت الکتریکی بیشتری نیاز باشد از این نوع تفلون که به صورت میلگرد و ورق و همچنین لوله تولید می‌شود به کار گرفته می شود. همچنین پی تی اف ای کربن در برابر فشار نیز تحمل بالاتری نسبت به تفلون خالص دارد.

 • تفلون پی تی اف ای گرافیت PTFE+Graphite

پی تی اف ای گرافیت نیز با درصدهای متفاوت گرافیت مقاوم شده است. تفلون گرافیتی خود مقاومت اصطکاکی بیشتری نسبت به تفلون خالص دارد و در مواردی که به روانکاری بیشتری نیاز باشد از تفلون گرافیت استفاده می شود. این تفلون نسبت به سایر انواع تفلون‌ها نرم تر است و ماشین کاری راحت تری نیز دارد. همچنین به دلیل ضدسایش بودن این تفلون، در قطعاتی که نیاز به تحمل سایش زیادی وجود دارد کاربرد بسیار زیادی دارد.

 • تفلون پی تی اف ای گلاس PTFE+Glass یا تفلون الیاف شیشه

تفلون پی تی اف ای گلاس (یا گلس) به سبب داشتن الیاف گلاس با درصد های 15 و 25 درصد، مقاومت پوششی بسیاری دارد و در برابر آب نیز مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. از تفلون گلاس برای ساخت یاطاقان ها،  گسکت ها و سیت‌ها (آب‌بند ‌ها) استفاده می شود.

 • تفلون پی تی اف ای برنز PTFE+Bronze

رسیدیم به پی تی اف ای برنز، با آلیاژ برنز و قلع با درصد های ۴۰ درصد و ۶۰ درصد تقویت شده است و تحمل خزش بالایی نیز دارد اما مناسب شرایط اکسیداسیون یا شرایط اسیدی و بازی نمی باشد. معمولا از میلگرد و ورق و بوشن تفلون برنز برای صنایع هیدرولیک استفاده می شود. از خصوصیات پی تی اف ای برنز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استحکام ابعادی خوب
  • استحکام فشاری بالا
  • مقاومت به خزش بالا

مطلب مرتبط >> تفلون پی تی اف ای برنز 40 درصد معرفی شد

اگر به هر یک از تفلون های پی تی اف ای نیاز دارید ، همین الان با ما 09127512771 تماس بگیرید یا از طریق واتس اپ پیام خود را ارسال کنید. ما مشتاقانه منتظر همکاری با شما هستیم…

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

زنبیل خرید