برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات در صنایع کوچک و متوسط

نگهداری و تعمیرات در صنایع کوچک و متوسط , آموزش نگهداری و تعمیرات

در هر کسب و کار خدماتی یا تولیدی که هستید باید شما یک برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات داشته باشید. نگهداری و تعمیرات به عملکرد صحیح و قابل قبول اطمینان ماشین آلات و تجهیزات که نقش مهمی در فرآیندهای کاری ما دارند کمک میکنند. به عنوان مثال اگر شما یک کارخانه‌ی تولیدی که ماشین آلات و تجهیزات با هزینه‌ی کم دارند را در نظر بگیرید، به تولید بیشتر، پاسخ‌گویی به موقع مشتریان و نهایتا به سودآوری بالاتر منجر می‌شود. اگر قصد پیاده سازی برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات را در کار خود دارید که ممکنه یک کار کوچک با تعداد ماشین آلات و تجهیزات پایین داشته باشید یا اینکه یک کار تولیدی یا خدماتی با تعداد ماشین‌آلات و تجهیزات بالا، در این مقاله و مقاله های بعدی همراه ما باشید.

اهداف اصلی برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات

  1. افزایش طول عمر تجهیزات و ماشین آلات
  2. افزایش قابلیت اطمینان تجهیزات و ماشین آلات
  3. کاهش هزینه های ناشی از توقفات تجهیزات
  4. کاهش تعمیرات اتفاقی تجهیزات

تعریف نگهداری و تعمیرات (نت)

مجموعه‌ی فعالیت‌ها بر روی ماشین‌آلات ویا سیستم‌های تولیدی که منجر به نگهداری یا بازگرداندن شرایط ماشین به شرایط کار عادی، عدم تولید قطعه‌ی معیوب و از همه مهمتر، تولید قابل قبول می شود.

آموزش نگهداری و تعمیرات در سایت پکیلون , نگهداری و تعمیرات بهره ور

برای پیاده سازی برنامه‌ی نت

بسته به حجم تولید ویا خدمات و همچنین تعداد ماشین‌آلات و تجهیزات، می توانیم روی کاغذ یا نرم افزارهایی مثل اکسل، اکسس و یا نرم افزارهای پیشرفته‌تر، برنامه‌ها و اقدامات هفتگی، ماهانه و… را ثبت و مدیریت کنیم. برای پیاده سازی برنامه‌ی نت ما نیازمند یک سری تاکتیک‌هایی هستیم که در صورت مواجه با خرابی و همچنین جلوگیری از خرابی اتفاقی، که هدف اصلی برنامه ریزی نت هست، چه اقداماتی را انجام دهیم.

در مقاله بعدی قرار است سراغ تاکتیک های برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات بریم و در مورد فعالیت های برنامه‌ریزی نت به‌صورت عملی صحبت کنیم تا با پیاده کردن این تاکتیک ها بتوانید بهره‌وری را در کار خود بالا ببرید پس همراه سایت پکیلون باشید.

امیدوارم از مطالعه‌ی این مقاله لذت برده‌باشید و نظرات و تجریبات خود را باما و دیگر علاقه‌مندان به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
× گفتگو در واتس اپ