با میلگرد و ورق پیک Peek چقدر آشنایی داری؟

پلی اتر اتر کتون (Poly ether ether ketone) یا به اختصار پیک Peek یک پلاستیک مهندسی شده‌ی منحصر به فرد است که در عین مقاومت در برابر حرارت و عوامل شیمیایی، داشتن استحکام مکانیکی بسیار بالا، پایداری و حفظ ابعادی از ویژگی های کاربردی آن به حساب می آید. در ادامه به مشخصات شگفت انگیز و فوق العاده ی میلگرد پیک میپردازیم.

مشخصات میلگرد پیک Peek

  • مقاومت حرارتی تا دمای 260 درجه سانتی گراد به صورت مستمر و تا 310 درجه سانتی گراد به صورت دوره ای و در مدت زمان محدود
  • مقاوم بالا در برابر عوامل شیمیایی
  • خواص دی الکتریکی منحصر به فرد
  • دارای جنس سخت و محکم و مقاومت در برابر خزش
  • مقاومت بسیار عالی در برابر سایش و اصطکاک
  • چگالی میلگرد ویا ورق پیک Peek در حدود 1.3 – 1.32 g/cm3 می باشد
  • میلگرد پیک از نظر ماشینکاری با توجه به اینکه جنس سخت و محکمی دارد، از پلی آمید ها سخت تراش تر است ولی در کل پس از ماشینکاری، سایز و اندازه‌ی خود را حفظ می کند و از این ثبات ابعادی دارد.

قیمت خرید و سفارش میلگرد پیک peek , شافت پیک

این پلاستیک مهندسی به علت اینکه بیشتر به صورت میلگرد و ورق برای ساخت قطعات مورد نیاز است بنابراین در قالب میلگرد و ورق تولید و عرضه می شود.

کاربرد پیک Peek بیشتر در چه صنایعی دیده شده است؟؟

شاید کاربرد پیک رو در صنایع هوا فضا، صنایع اتومبیل، صنایع غذایی و همچنین صنایع شیمیایی شنیده باشید ولی بهتر است کاربرد این متریال را این طور بیان کنیم که پیک Peek در صنایع ویا محل هایی کاربرد دارد که قطعات در معرض سایش و اصطکاک و همچنین در مجاورت مواد شیمیایی و حرارت تا حدود 260 درجه سانتی گراد قرار می گیرند.

با در نظر گرفتن موارد بالا میتوانیم تصمیم گیری کنیم که این متریال برای چه محل هایی کاربرد و استفاده دارد.

توجه: همانطور که در بالا هم اشاره شد برای استفاده در صنایع غذایی و مجاورت با مواد غذایی مشکلی از نظر تغییرات شیمیایی ندارد.

قیمت میلگرد و ورق پیک Peek

تفلون پیک Peek که در قالب میلگرد و ورق برای ساخت قطعات حساس مورد استفاده قرار میگیرد، به عنوان یکی از گران قیمت ترین جنس های پلیمری به حساب می آید که اکثر مشتریان ممکن است از قیمت بالای آن تعجب کنند اما این هزینه، فقط و فقط کیفیت منحصربه فرد آن را بازتاب میکند و با توجه به مقاومت کششی و مقاومت در برابر دماهای بالا مانند یک فلز مقاوم عمل می کند تا یک پلاستیک فشرده.

خدمات سایت پکیلون

ما در سایت اینترنتی پکیلون در تلاشیم تا  کمک کنیم نیاز پلیمری شما رو برآورده کنیم، چه شما نیاز به ساخت قطعات پیش ساخته‌ی پیک Peek داشته باشید چه نیاز به متریال خام این پلیمر ارزشمند، ما نیاز شما را برآورده میکنیم. برای اینکه حرف مون رو هم اثبات کنیم برای شما مشاوره رایگان در نظر گرفتیم.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

زنبیل خرید