در مورد تراشکار و تراشکاری

سایت تراشکاری آنلاین با انجام خدمات سری تراشی

واژه‌ی تراشکار که در زبان انگلیسی با کلمه‌ی turner آمده است به شخصی اطلاق میشه که حداقل مهارت‌هایی از قبیل نقشه خوانی، نقشه کشی، پرداخت‌کاری را داشته باشد و در ساخت قطعات صنعتی حداقل در یکی از شاخه‌های تراشکاری متریال‌ها توانایی داشته باشد.

لغت تراشکاری هم به انگلیسی با عنوان کلمه‌ی Turning است که اگر بخواهیم یک تعبیر به روز و منعطف داشته باشیم عبارت است فعالیت‌هایی برای ساخت و تولید و شکل دهی متریال‌های مختلفی همچون فلزاتی مثل آهن، فولاد، آلومینیوم، برنج وووو و یا انواع پلیمرها که از انواع تفلون‌ها مثل تفلون پلی اتیلن ، تفلون پلی آمید و تفلون پی تی اف ای و خیلی از متریال‌های مهندسی شده گرفته و تا متریال‌های با انعطاف مثل پلی اورتان‌ها گسترده است.

مهارت‌ها و توانایی‌هایی که تراشکارها باید بلد باشند:

یک تراشکار اولین مهارتی را که باید داشته باشد بحث نقشه خوانی و نقشه کشی دستی و از همه مهمتر تجزیه و تحلیل قطعات است. در ادامه باید توانایی کلفت کاری، کف تراشی، رو تراشی، سوراخ کاری و آج زنی را داشته باشد و همچنین از توانایی جوشکاری، ساخت و تیز کردن ابزارآلات تراش اعم از تیغچه‌ها و الماس‌ها برخوردار باشد.

کارگاه تراشکاری آنلاین cnc , تراش قطعات تفلونی

درآمد یک تراشکار خبره چقدر است؟

یک تراشکار با تجربه در شرایطی که کارمند باشه و به قول گفتنیا بتونه کار رو بدون چون و چرا در بیاره تو بازار فعلی (سال۹۹) حدود ۴ تا ۵ میلیون تومان جای حقوق داره . ولی حقوق فردی که در اول راه است و از نظر مهارت‌های کاری متوسط، از ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون تومان است.

اگر فردی سرمایه‌ی اولیه و توانایی مالی داشته باشد که بتواند دستگاه و ابزارات مورد نیاز را تهیه کند با جذب مشتری و تبلیغات میتواند از ماهی ۱۵ میلیون به بالا درآمد داشته باشد.

امیدوارم که این مطلب براتون مفید بوده باشه

درصورت سوال و یا نظر در پایین نظرتون رو ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
× گفتگو در واتس اپ