آشنایی با تفلون پلی پروپیلن PP

تفلون پلی پروپیلن PP

تفلون پلی پروپیلن را معمولا با تفلون پلی اتیلن مورد مقایسه قرار میدهند چون هر دوی این تفلون ها از یک خانواده و اون هم از خانواده‌ی پلی اولفینها (اگر آشنایی با این اسم نداری از اسم سختش نترس) هستند و از لحاظ ویژگی ها شباهت نزدیکی دارند.

مشخصات تفلون پلی پروپیلن pp

  • دارای مقاومت بسیار خوب در برابر اسیدها و بازها و عوامل شیمیایی
  • مقاوم در برابر حرارت تا حدود ۱۰۰ درجه سانتی گراد به صورت غیر مستقیم
  • دارای ماشینکاری راحت
  • دارای خاصیت دی الکتریکی بسیار عالی
  • چگالی در حدود ۰.۹۱ gr/cm3 
  • تولید و عرضه در قالب های میلگرد و تخته و ورق

تولید کننده میلگرد تفلون پلی پروپیلن

کاربرد تفلون پلی پروپیلن PP

کاربرد چشمگیر و استثنایی پلی پروپیلن PP در صنعت بسته بندی به وفور دیده می شود بعد از صنعت بسته بندی، در صنعت تولید برق و تجهیزات و صنایع اتومبیل کاربرد بیشتری دارد. این تفلون همون طور که در بالا هم اشاره شد در قالب میلگرد و ورق تولید میشه بنابراین به بررسی کاربرد تخصصی تر این جنس تفلونی سبک وزن می پردازیم:

کاربرد تخته و ورق پلی پروپیلن PP

تخته پلی پروپیلن: یکی از متریال هایی که به عنوان یک گزینه ی بسیارعالی برای میز کار در صنعت چرم استفاده میشه تخته تفلون پلی‌پروپیلن هست. دلیلش هم اینه که ورق تقلون پلی پروپیلن PP تیغ برش را خراب نمیکنه .

میلگرد پلی پروپیلن: کاربرد چشمگیری دیگه ای که این متریال در قالب میلگرد داره در محل هایی دیده میشود که نیاز به یک متریالی است که در برابر اسید ها و عوامل شیمیایی قرار میگیرد و همچنین این متریال نسبت به پلی اتیلن ها از نظر مقاومت شیمیایی مقاومت بالاتری دارد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
× گفتگو در واتس اپ