تعرفه خدمات تراشکاری بر چه اساسی محاسبه می شود؟

همانطور که میدانید در تراشکاری به متریال های خام مختلف فلزات یا پلیمرهای صنعتی شکل جدیدی می‌بخشند و این کار در گذشته به طور کلاسیک و با استفاده از دستگاه‌های سنتی صورت می‌گرفته است اما رفته رفته با پیشرفت‌های صورت گرفته در صنعت موجب شده تا دستگاه‌های جدیدتری ساخته شوند که اپراتورها با استفاده از دستگاه‌های کامپیوتری آن را کنترل و هدایت کنند به همین دلیل امروزه این کار تخصصی تر شده است از این رو می‌خواهیم در این مطلب به موضوع تعرفه خدمات تراشکاری و عوامل موثر بر دستمزد و اجرت بپردازیم.

عوامل موثر بر تعیین تعرفه خدمات تراشکاری

بسیار خب؛ در این قسمت می‌خواهیم بدانیم که چه عواملی بر تعیین اجرت و دستمزد تراشکاری موثر خواهد بود زیرا آگاهی به این موضوع برای کسانی که قصد دارند به این حوزه کاری وارد شوند ویا همچنین کسانی که قصد ساخت قطعات صنعتی را دارند، مفید واقع خواهد شد. برای تعیین اجرت تراشکاری چه در دستگاه تراش دستی nc، چه در دستگاه تراش اتوماتیک سی ان سی cnc عوامل زیر تاثیر مستقیمی خواهد داشت:

  1. نوع دستگاه: همانطور که بالاتر هم توضیح دادیم، میدانید که دستگاه‌های سی ان سی علاوه بر این که قدرت بیشتری دارند از دقت و ظرافت کاری بالاتری نیز در مقایسه با دستگاه‌های سنتی برخوردارند همچنین کار با این دستگاه ها نیاز به یادگیری مهارت‌های تخصصی تر دارد به همین خاطر اگر ساخت قطعات به کمک دستگاه های سی ان سی انجام شود طبیعتا میزان دستمزد و اجرت  بیشتر از تراشکاری است که با دستگاه دستی این کار انجام بگیرد البته این موضوع به تیراژ قطعات بستگی دارد.
  2. میزان دقت و مهارت تراشکار: مسلما اجرت و دستمزد کار تراشکاری برای قطعاتی که دقت و جزئیات کمتری دارد، پایینتر محاسبه می شود. از طرفی درصورتیکه کارفرما نتیجه قطعات بی نقص و دقیق درخواست داشته باشد در اکثر موارد حاضرند  پول بیشتری نیز پرداخت کنند.

با توجه به توضیحات داده شده، با چند مورد از  عواملی که اجرت و دستمزد تراشکاری را تعیین می‌کند و آن را دستخوش تغییر قرار می‌دهد آشنا شدید و می‌توانید با آگاهی بیشتری نسبت به انجام آن اقدام کنید.

به هر حال در صورتیکه پروژه ساخت قطعات را در ذهن دارید میتوانید در واتس اپ 09127512771 با ما ارتباط برقرار کنید و از ما مشاوره بگیرید.

بیشتر بخوانید:

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

زنبیل خرید

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.