۵ صنعت بزرگ که بیشترین تفلون را استفاده میکنند

کاربرد تفلون های صنعتی در 5 صنعت

در این مطلب قصد داریم ۵ صنعت بزرگی که بیشترین کاربرد تفلون های صنعتی را دارند خدمتتون معرفی کنیم تا جایی که با مزایای منحصر به فرد این متریال های تفلونی، باعث انقلابی شگفت انگیز در این صنایع شده است و این اتفاق به لطف بالا بودن طیف متنوعی از این متریال ها رخ داده است. خب بریم سراغ معرفی این ۵ صنعت.

بیشترین کاربرد تفلون های صنعتی در ۵ صنعت بزرگ

صنعت پزشکی

افزایش رتبه در بین بیمارستان‌های موجود منوط بر رعایت استانداردهایی است تا نرخ عفونت را به حداقل برسانند که امتیاز بالا در ضوابط ایزوها را کسب کنند. به همین دلیل برای پایدار ماندن قطعات دستگاه‌های مختلف پزشکی، باید موادی در آنها استفاده شود که دارای مقاومت بالایی در برابر حرارت و پاک کننده‌های قوی داشته باشند. تفلون‌های صنعتی تمام این قابلیت‌ها را برای به‌ کارگیری در لوازم پزشکی دارا می‌باشند.

صنعت هوا فضا

تکنسین‌های صنعت هوافضا امروزه به دنبال موادی هستند که در عین مقاوم بودن سبک نیز باشد و به همین دلیل به سمت تفلون ‌های صنعتی گرایش پیدا کرده‌اند. از سال ۱۳۷۰ (بعد از جنگ تحمیلی ایران و عراق) و در ایام پیشی گرفتن تفلون ‌های صنعتی نسبت به فلزات که وزن کمتری را به ماشین آلات هوافضا اعمال می‌ کنند باعث شد که استفاده از تفلون ‌های صنعتی تا چهار برابر نسبت به فلزات افزایش پیدا کند.

به علت اینکه تمامی تجهیزات نظامی و همین‌طور هوافضا به دقت و کیفیت بالایی نیاز دارند باید از دستگاه ماشین کاری سی ان سی cnc که مربوط به پلاستیک‌های پیشرفته است استفاده کرد. زمانی که تمامی محصولات تولید شده دارای دوام، انعطاف پذیری در طراحی و محافظت الکترومغناطیسی باشند بدون شک هواپیماهای نظامی تا حدود زیادی ایمن سازی خواهند شد و همین باعث می‌شود تا انتظارها و استانداردهای وزارت دفاع برآورده شود.

مخابرات

یکی از ۵ صنعت دیگری که بیشترین کاربرد تفلون های صنعتی را دارد، در صنعت مخابرات است. به علت بالا بودن اهمیت بالا در صنعت مخابرات باید به نکات مختلفی از جمله سرعت و قابل اعتماد بودن شبکه‌ها اهمیت داد زیرا در این صورت است که می‌توان مشتریان و کاربران را حفظ کرد. به همین دلیل شرکت‌های مخابراتی نیز به دنبال تولیدکنندگانی مانند ما هستند تا تمامی این موارد را از جمله؛ کاهش زمان خرابی، شبکه‌های سریع، قطعات محکم و با کیفیت و همچنین ماندگاری طولانی مدت را مهیا کنند.

یکی از مزایا و ویژگی‌ های پلاستیک‌ های پیشرفته مهندسی اتلاف استاتیک آنها است که مدارهای حساس را در برابر گرم شدن بیش از حد و آسیب دیدگی محافظت می‌کند. در صورت خرابی این قطعات به دلیل مهیا بودن شرایط تولید سریع می‌توان تا حد زیادی زمان خرابی را کاهش داد و به سرعت قطعات را تعویض کرد.

نفت و گاز

همان طور که می دانید صنعت نفت و گاز یکی از حساس‌ترین و حیاتی‌ترین بخش ‌های صنعتی هر کشوری به شمار می آید و به دلیل بالا بودن اهمیت آن باید قطعاتی که در این تجهیزات استفاده ‌شود از بهترین کیفیت ممکن برخوردار باشند. این قطعات در معرض بالاترین حرارت‌ها، فشارها و همچنین مواد شیمیایی بسیار ساینده قرار دارند پس باید از موادی با کیفیت و مقاومت بالا مانند؛ تفلون‌های صنعتی استفاده شود. تفلون‌های صنعتی خواص منحصر به فردی را دارند و با مطابقت با استانداردهایی همچون ASME، ISO، Norsok، NACE و API خطر را به حداقل و اطمینان را به حداکثر می‌رسانند.

آب و فاضلاب

همیشه در تجهیزات آب و فاضلاب، تصفیه خانه‌های فاضلاب به دلیل وجود رطوبت و فرآیندهای شیمیایی، میزان آلودگی بالایی وجود دارد. تفلون ‌های صنعتی به دلیل اینکه دارای مقاومت شیمیایی بالا و تخلخل پایینی هستند می‌توانند در صورت به وجود آمدن آلودگی به کارآمدتر شدن امکانات تصفیه کمک کنند و در نهایت به فرآیندی ایمن ختم شوند. از قطعات تفلونی متداول در این صنعت که می‌توان به آن اشاره کرد؛ پد سایشی، آب‌بندها و درزبندها، غلطک، اتصالات، واحدهای تخلیه و حوضچه‌های آبگیر هستند.

دیگر مقالات:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
× گفتگو در واتس اپ